Avocat colaborator

SCA Alazaroaie & Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

AVOCAT COLABORATOR
Candidatul ideal:
Serios, dinamic, stapanirea solida a cunostintelor juridice, dedicat activitatii profesionale, spirit de echipa.

Descrierea activitatilor:
Activitati specifice unui avocat litigant (studiere dosare, documentare juridica in vederea formularii actiunilor in instanta, redactare actiuni, asistenta si reprezentare juridica in instanta, reprezentare in executare silita etc.) dar si activitati specifice de consultanta juridica (intocmirea de opinii juridice, negociere contracte, efectuare de inregistrari la autoritatile competente pentru infiintare societati, modificare acte constitutive, redactarea de acte juridice in toate domeniile juridice).
Colaborare full-time.
Se ofera posibilitatea dezvoltarii unei cariere juridice alaturi de avocati consacrati pe piata avocaturii.

CERINTE

Cerințe minime de competență:
Calitatea de avocat definitiv, membru al Uniunii Nationale a Barourilor din România.
Cunostinte teoretice si practice temeinice.
Cel putin 3 ani de experienta.
Abilitati excelente de comunicare, organizare si procesare documente pe calculator.
Cunoasterea unei limbi străine în plus față de limba engleză constituie un avantaj.