AVOCAT

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redactare cereri de emitere a ordonantelor privind somatiile de plata/cererilor de chemare in judecata;
- Reprezentarea societatii in instanta la procesele comerciale de recuperare de debite;
- Prezentarea directorului de departament juridic a unui raport lunar asupra stadiului fiecarui proces;
- Obtinerea de informatii referitoare la debitori de la Registrul Comertului investirea sentintelor cu formula executorie;
- Relatia cu executorii judecatoresti.

CERINTE

- Avocat definitiv, membru al Baroului Bucuresti (exclud consilier juridic) sau societatea de consultanta juridica
- Experienta in litigii de recuperare de debite: min 4 ani
- Utilizare Windows, Office - nivel mediu;
- Foarte bune abilitati de relationare si comunicare;
- Persoana cu initiativa, dinamica, eficienta.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara

Import si distribuitie birotica si papetarie; productie tipografica