AVOCAT

SCA JINGA & ASOCIATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Acorda consultanta juridica in domeniul dreptului comercial, corporate si real estate;
• Intocmeste contracte comerciale si documente corporative;
• Ofera asistenta si reprezentare clientilor in fata Registrului Comertului si a altor institutii ale
statului
• Participa la intalniri cu clienti sau terti;

CERINTE

• Experienta in drept comercial, real estate si corporate de minimum 2 ani
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Cunostinte operare PC (MS Office, Internet Explorer)
• Excelente abilitati de comunicare
• Responsabilitate, loialitate si confidentialitate;
• Initiativa si spirit de echipa
• Spirit organizatoric;

BENEFICII OFERITE

• Se ofera pachet salarial atractiv;

Jinga & Asociatii este o societate de avocatura tanara si dinamica, in plina dezvoltare, ce ofera prin birourile sale din Bucuresti si Brasov o gama larga de servicii juridice in domeniul comercial.
Gratie profesionalismului si calitatii serviciilor oferite, Jinga si Asociatii s-a impus in mediul de afaceri ca un partener de incredere, atat pentru societatile din Romania cat si pentru investitorii straini.
Jinga si Asociatii numara in prezent clienti importanti din randul corporatiilor multinationale sau a companiilor de talie mijlocie, pe care le asista atat in desfasurarea activitatilor curente cat si in realizarea proiectelor in domenii precum fuziuni si achizitii, investitii, real estate.
In anul 2007, Ziarul Financiar a nominalizat SCA Jinga & Asociatii in topul celor mai active societati de avocatura din Romania, in domeniile fuziuni & achizitii si real estate.