Auditor intern gestiune

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

-efectuarea controalelor pentru a evalua eficacitatea controalelor interne, acuratetea inregistrarilor financiare, eficienta operatiunilor organizationale, folosind standarde profesionale de audit
-executa planul anual de audit
-efectueaza controale periodice operative, propune masuri de corectie in vederea remedierii deficientelor constatate
-verifica inventarierea marfurilor, a obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe din toate locatiile si punctele de lucru Mairon
-verifica valorificarea inventarelor si inregistrarea lor in contabilitate
-verifica intocmirea corespunzatoare a documentelor primare din gestiunea fiecarui punct de lucru
-raporteaza rezultatele auditurilor si face recomandari catre management
-documenteaza procedurile de audit utilizate
-supravegheaza intretinerea dosarelor de audit
-se deplaseaza in toate locatiile Mairon

CERINTE

-studii de specialitate terminate, diploma universitara cu specializarea finante sau contabilitate
-minim 5 ani de experienta intr-un post similar
-cunostinte bune de lucru in sisteme computerizate de contabilitate, de preferinta Wizcount
-foarte buna intelegere si experienta a proceselor complexe de aprovizionare existente in cadrul organizatiilor mari
-capacitate de analiza si sinteza (competenta specifica de analiza de risc)
-persoana organizata, flexibila,integra, cu bune abilitati de comunicare orala si in scris
-utilizare avanasata a programelor Ms Office
-cunostinte avansate de lb. engleza
-posesor permis categ. B, fara incidente majore

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant, desfasurarea activitatii profesionale in cadrul unei companii dezvoltate la nivel national.

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-ul firmei:
www.mairon.ro