AUDITOR INTERN- Departament Audit Intern & Guvernanta Corporatista (AI-PS)

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza activitati primare de planificare si urmareste programele si procedurile de audit stabilite pe fiecare sarcina.
• Se deplaseaza intre diferite amplasamente pentru auditare.
• Ii ajuta pe auditorii interni seniori sa-si indeplineasca activitatile lor, oferindu-le datele si facand simple analize, ca parte a mai multor proiecte complexe de audit.
• Pregateste rapoarte de audit simple, in romana si engleza.
• Il informeaza pe seful de compartiment despre derularea actiunilor si despre reusitele sau dificultatile importante legate de sarcinile repartizate, in timp corespunzator.
• Finalizeaza sarcinile repartizate in termenele limita agreate si le comunica in timp util.
• Participa la sesiuni de instruire organizate.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul comercial, financiar, contabilitate, economic, tehnic sau informatica.
• 0 - 2 ani experienta legata direct de atributiile si responsabilitatile specificate.
• Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit, nivel avansat.
• Experienta in utilizarea MS Office.
• Bune abilitati de comunicare.
• Gandire analitica.
• Capacitate de planificare si organizare.
• Lucru in echipa si colaborare.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, mediu de lucru dinamic si oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...