AUDITOR INTERN - COMPANIE INTERNATIONALA DE IMPORT SI DISTRIBUTIE

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- initiaza, implementeaza si verifica respectarea procedurilor destinate asigurarii unui sistem de controale interne menite a asigura desfasurarea in bune conditii a activitatii companiei;
- desfasoara activitati de audit la filiale ( administrarea bugetului, administrarea stocului, a parcului auto, a bunurilor intregii filiale );
- verifica documentele contabile ale filialelor precum si circulatia documentelor cu regim special si a celor legate de transferurile bancare;
- supravegheaza, organizeaza si verifica predarea si primirea gestiunii;
- pregateste, supervizeaza si participa la inventarul lunar si verifica daca efectuare ainventarelor si intocmirea actelor de control gestionar s-au efectuat in conformitate cu prevederile legii si ale procedurilor interne;
- verifica modul de intocmire a contractelor de garantie gestionara;
- verifica bonusurile acordate agentilor de vanzari precum si obligatiile de plata ale angajatiolr fata de companie;
- conform procedurilor legale emite decizii de imputare/avertisment pentru angajatii care incalca regulile companiei legat de procedurile ce implica : folosirea banilor, folosirea parcului auto, a marfurilor si mijloacelor fixe;
- verifica platile catre furnizori si concordanta cu contractele intocmite;
- verifica ca politica comerciala a companiei si ofertele specale sa fei respectate de catre Departamentul Vanzari

CERINTE

- Studii superioare economice, de preferinta in domeniul financiar-contabil;
- Minim 2 ani experienta intr-un post similar;
- Cunostinte de audit intern ( CIA reprezinta un avantaj )
- Cunostinte de analiza economico-financiara;
- Cunostinte juridice;
- Operate PC ( inclusiv software de contabilitate / comercial )
- Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv, specific unei companii internationale

Clientul nostru este o importanta comanie internationala de import si distributie in domeniul FMCG. Avind in vedere extinderea activitatii sale, suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Auditor Intern.