Auditor financiar intern

SC PharmaFarm SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- initiaza, implementeaza si verifica respectarea pocedurilor destinate asigurarii unui sistem de control financiar intern
- desfasoara activitati de audit la filialele firmei
(administrarea bugetului, administrarea stocului, a parcului auto, a bunurilor intregii filiale)
- verifica documentele contabile ale filialelor precum si circulatia documentelor cu regim special si a celor legate de transferurile bancare
- verifica respectarea procedurilor de folosire de catre angajat a documentelor cu regim special, utilizarea banilor, utilizarea parcului auto, a marfurilor si mijloacelor fixe
- supravegheaza, organizeaza si verifica predarea si primirea gestiunii
- verifica platile catre furnizori si contractele intocmite
- verifica si urmareste aplicarea politicii comerciale a companiei

CERINTE

- studii superioare economice financiar-contabile
- min 3 ani experienta in audit intern
- cunostinte de analiza economico-financiara
- certificare CAFR
- cunostinte bune de operare MS Office
- cunostinte bune de operare soft comercial/contabil
- limba engleza- nivel avansat scris/vorbit
- permis de conducere cat B(disponibilitate la deplasari)

BENEFICII OFERITE

salar atractiv, bonuri de masa

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice si parafarmaceutice, PharmaFarm SA, membră a grupului Gedeon Richter România S.A, este distribuitor farma cu acoperire naţională Pharmafarm SA detine un centru logistic situat in Corunca-Mures si opt depozite regionale in oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi.
Obiectul principal de activitate il constituie distributia si achizitia de produse farmaceutice si parafarmaceutice de la furnizori nationali si internationali.