Auditor

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitatea vizează verificarea bunei aplicări a condițiilor și contractelor de cumpărare ale Clientilor companiei, în scopul identificării sumelor plătite nejustificat furnizorilor. Misiunile de audit generează imediat cash, sumele fiind recuperate de către auditor;
- Analiza cheltuielilor și cumpărărilor realizate, în vederea identificării și recuperării sumelor plătite terților în mod nejustificat;
- Colectarea datelor și documentelor comerciale de la Clienti;
- Analizarea conturilor și tranzacțiilor furnizorilor și confruntarea acestora cu situațiile contabile în scopul identificării supraplăților;
- Căutarea discrepanțelor privind plățile prin proceduri informatizate urmată de analizarea lor detaliată;
- Reclamarea si justificarea supraplatilor catre furnizori și încasarea acestora.

CERINTE

- Experienta anterioara in audit / analiza finanaciar-contabila / contabilitate constituie;
- Cunostinte foarte bune de contabilitate;
- Studii superioare economice;
- Cunostinte foarte bune de Excel;
- Cunoasterea unui ERP (SAP, Oracle) constituie avantaj;
- Cunostinte de limba Engleza;
- Excelente abilitati de analiza, atentie sporita la detalii;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Ambitie, perseverenta, orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

ADECCO RESURSE UMANE este lider mondial in servicii de recrutare si selectie de personal.