Assistent Manager

EaSI - European Association for Social Innovation

Job expirat

RESPONSABILITATI

Provocarile EaSI sunt de doi nivel:
asistent manager pentru proiecte actual: persoane cu -
- dizabilitate, economia sociala si ingrijitor informal persoane cu dementia
- dezvoltarea de o reteua europeana despre inovarea sociala.

Pentru proiecte in desfasurarea avem nevoie de cineva care are ii place sa faca inovarea sociala, sa fi disponibil sa calatoreasca si sa dezvolta propunere de proiectele noi in Romania caci in cadrul european.

La nivel de dezvoltarea o reteua europeana avem nevoie de cineva cu sufletul intreprinzator, vointa sa construiesca EaSI cu noi si sa fi foarte implicata.

CERINTE

Absolvent (sau masterat - preferat) în Sociologie, Asistenta Sociala, Psychologia, Management, Economie, sau alta domeni relevant;
fluenta in engleza (obligatoriu) si in alta limbii;
disponibilitatea sa calatoreasca spre alte tarii europeane pentru proiecte;
utilizatorul intermediar sau avansat in microsoft office si programe analiza statistica (exemplu SPSS).

BENEFICII OFERITE

sa dezvolta competente in gestiunarea proiectului, inovarea sociala si mai departe intr-o un context nationala si internationala;
contract stabil dupa perioda de experienta;
participarea in activitatea internationala cu costuri acoperit