Assistant Project Manager

Asociatia Culturala Metropolis

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociația Culturală Metropolis angajează Assistant Project Manager cu următoarele atribuții:
Redactarea cererilor de finanțare către fonduri publice și private (fundrainsing)
Implementarea strategiei de promovare
Asigurarea cadrului legal pentru desfășurarea evenimentului (obținerea de aprobări, avize etc.)
Menținerea legăturii cu partenerii (instituții publice și private)
Contactarea furnizorilor de servicii necesare implementării proiectului
Realizarea graficului de activități cu deadline-uri și responsabilitățile fiecărui membru al echipei
Coordonarea muncii în echipă în timpul deplasărilor
Realizarea unui update săptămânal către superiorul direct asupra activității desfășurate

CERINTE

Minim 2 ani experiență în implementarea de proiecte culturale
Abilități excelente de comunicare și muncă în echipă
Disponibilitate de a călători în țară
Rezistență la stres și capacitatea de a lucra cu deadline-uri strânse
Vârstă între 22 și 45 de ani
Domiciliul sau reședință în București

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv și bonusuri la sfârșitul proiectelor
Telefon și laptop
Contract pe perioadă nedeterminată începând cu 1 aprilie 2013, după o perioadă de probă de 2 săptămâni.

Asociația Culturală Metropolis, înființată de Daniel Mitulescu, are ca principal scop realizarea de evenimente non profit de educare a publicului tânăr, precum Festivalul Internațional de Film pentru copii KINOdiseea, la care au participat la cele patru ediții peste 20 000 de persoane, Caravana Metropolis – Cinema în aer liber, cu cel mai mare ecran gonflabil din România, care a înregistrat cel mai numeros public din istoria cinematografelor în aer liber din țara noastră - 80 600 de spectatori. În cele două ediții ale festivalului internațional de muzică și cultură balcanică, BALKANIK! a avut un public de peste 10 000 de persoane.