INGINER TELECOMUNICATII

ENEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalarea, monitorizarea preventiva si retroactiva a functionarii echipamentelor de telecomunicatii prin utilizarea aplicatiilor existente si a celor in curs de realizare, conform procedurilor in vigoare;
Gestionarea contractelor cu furnizorii de servicii si produse de telecomunicatii, inclusiv rapoarte lunare aferente;
Alinierea informatiilor intre entitatile implicate in realizarea gestionarii dotarilor de telecomunicatii;
Propunerea de solutii si mijloace de imbunatatire a activitatii;
Orientarea catre client(departamente interne ENEL) si preocuparea pentru cresterea calitatii muncii;

CERINTE

Limba engleza, limba italiana constituie avantaj;
Administrarea si operarea de aplicatii de gestiune date(baze de date, aplicatii de tip inventar, etc);
Cunostinte de MS Office;
Cunostinte despre: VPN, GPRS, CSD,GSM,IPTelephony,Conexiuni Fibra Optica;
Intelegerea nivelurilor OSI, a protocoalelor IP, a notiunilor legate de retelele LAN, WAN, routere/switch-uri;
Capacitate de planificare si organizare;
Capacitate de lucru in echipa, comunicare, initiativa, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANIE ENERGETICA