Assistant Manager

SCA Hammond Bogaru & Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana activa care va asista office manager-ul in activitatile administrative.

Responsabilitati:

- gestionarea apelurilor telefonice si a corespondentei
- organizarea agendei avocatilor si partenerilor
- actualizarea bazei de date a clientilor societatii de avocatura
- stabilirea de intalniri interne
- traduceri de nivel mediu
- evidenta produselor de papetarie
- arhivarea documentelor
- pregatirea deplasarilor si intalnirilor externe
- deplasari in interesul biroului (Posta, Baroul Bucuresti, ANAF, produse de birotica) sau orice alte deplasari necesare.

CERINTE

- persoana activa, organizata, serioasa si rezistenta la stres
- limba franceza si engleza avansat.
- limba italiana constituie avantaj
- operare MS Office (Outlook/Word/Excel)
- experienta in domeniul administrativ
- studii superioare finalizate

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

BWSP Hammond Bogaru & Asociatii este o societate de avocati
infiintata in 2007 prin parteneriatul a doi avocati cu experienta in
avocatura de afaceri, Cristian Bogaru - Managing Partner si Nicholas Hammond - Senior Partner, in asociere cu un nucleu de tineri avocati ce le impartasesc valorile si spiritul intreprinzator. BWSP Hammond Bogaru& Asociatii devine societatea partenera in Romania a BWSP Legal, un parteneriat strategic ce ofera consultanta si reprezentare juridica integrata in Europa Centrala si de Est. Va invitam sa aflati mai multe detalii despre activitatea firmei pe www.hbalaw.eu .