Analist servicii clienti - dep. Vanzari

ANGR SOLUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentine legatura cu clientii firmei;
- Realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) conform cerintelor dep. Vanzari;
- Proceseaza comenzile primite de la clienti;
- Gestioneaza promotiile catre clientii KA;
- Faciliteaza comunicarea dep. Vanzari cu alte departamente;
- Realizeaza statistici referitoare la activitatea de de vanzari;
- Realizeaza baze de date comparative ;
- Verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii;
- Monitorizeaza si elaboreaza rapoarte despre concurenta;
- Verifica facturile de servicii de la clienti;
- Raporteaza direct Managerului KA Vanzari.

CERINTE

- Experienta min 1 ani intr-o pozitie similara,
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (in special Excel si Acces; cunoastere sistemului SAP reprezinta un avantaj);
- Abilitati excelente de prezentare, abordare analitica;
- Analitic,
- Spirit de echipa
- Ordonat,
- Flexibil.
- Spirit de initiativa.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie care actioneaza in domeniul FMCG.

ANGR SOLUTION iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine.