ASISTENTI IN BROKERAJ

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectarea permenenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
• Contactarea potentialilor clienti;
• Indetificarea nevoilor de asigurare ale clientilor;
• Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
• Oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii cotractului.

CERINTE

• Sa ai cunoastinte operare calculator;
• Sa fii intreprinzator;
• Sa fii persuasive si perseverant;
• Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
• Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezulate;
• Experinta in vanzari constituie un avanataj
Portofoliu de clienti life si non-life

BENEFICII OFERITE

Grila de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
• Reduceri importante la achizitionarea produselor si serviciilor de asigurare in functie de treptele de cariera atinse (asigurarea bunurilor personale, asigurare de calatorie in stainatate, asigurarea facultativa a autovehiculelor – CASCO, etc)
• Subventionarea cursului si a taxei de certificare in domeniul asigurarilor (conform Plan de cariera)