Asistenta Resurse Umane - GTA / absente

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea dvs principala este gestiunea sarcinilor administrative ale serviciului de gestiune a timpului si a absentelor, cum ar fi :

ABSENTE
Studierea aportului / contributiei CET senior
Realizarea regularizarilor curente (CA, RTT, CET, timp suplimentar) pentru salariati si pentru detasati
Ajustarea RTT negative
Administrarea conevntiilor tripartide
Ajustarea contorilor DIF
Modificarea absentelor retroactiv

TIMP PARTIAL
Administrarea timpului partial si cel al seniorilor
Administrarea sub-cotizatiilor voluntare (TP clasice si seniori)
Administrarea finantarii TP de catre CET
Administrarea regimurilor/timpului de munca pentru stagiari

DECLARATIILE ANGAJATORULUI
Intocmirea declaratiilor salariale pentru organizatiile exterioare, legate de absente
Ajuta la intocmirea declaratiilor de pierdere pentru CA si RTT brut
Realizeaza declaratiile salariale pentru absentele legate de consiliul Prud’hommes (de bune practici)
Realizeaza declaratiile salariale pentru absentele legate de Curtea de Jurati (jurés d’assise)

ACTIVITATI GENERALE DE SERVICIU
- Asigurarea unei supravegheri permanente asupra gestiunii timpului si a absentelor
Rezolvarea solicitarilor emise de Fil RH
Asigurarea raspunsurilor la diversele intrebari referitoare la gestiunea timpului si a absentelor

CERINTE

Studii universitare

Franceza: Avansat
Engleza: Avansat constituie avantaj

Experienta mai mare de 3 ani in gestiunea administrativa a platilor / gestiunea timpului si a absentelor

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.