ASISTENTA MEDICALA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea permanenta a pacientilor;
Administrarea tratamentelor intravenos, intramuscular, sau oral;
Respectarea normelor medicale si a deontologiei profesionale;
Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie a pacientilor;
Identificarea nevoilor pacientilor si formularea de recomandari competente;
Asigura dotarea fiecarui cabinet cu instrumentarul si consumabilele necesare specialitatilor medicale;
Verifica in programator activitatea zilnica si pregateste fiecare cabinet conform programarilor, inainte de sosirea medicului;
Inmaneaza fisa fiecarui pacient medicului la care are consultatie, inainte ca pacientul sa intre in cabinet;
Sterilizarea instrumentelor medicale astfel incat medicul sa le aibe la dispozitie inainte de inceperea consultatiilor;
Tine inventarul produselor si condumabilelor din clinica;
Intocmeste din timp lista de necesar pentru consumabile, in colaborare cu medicii clinicii, si o inmaneaza directorului administrativ;
Respecta prevederile regulamentului de ordine interna.

Raspunde pentru aplicarea corecta a manevrelor medicale solicitate de medicul specialist.
Raspunde pentru respectarea orelor de lucru, conform graficului lunar stabilit de seful direct.
Raspunde pentru ordinea si curatenia din cabinete, inclusiv a instrumentarului folosit in cadrul clinicii.

CERINTE

Studii de specialitate, cu atestat de libera practica;
Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu pacientii si colegii;
Excelente abilitati de comunicare si de relationare interpersonala;
Solicitudine, interes profesional, integritate.
Asigura aplicarea corecta a procedurilor de asistare a pacientilor dispuse de medicul specialist.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist;
Posibilitati de afirmare in cariera;