Asistenta igienista stomatologie

Swiss Ecodent Clinic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem interesati de personal cu calificare corespunzatoare – absolventi ai Colegiului de Profilaxie. CV-uri fara aceasta, nu vor fi luate in considerare.
Program de lucru full-time, luni-vineri – 2 schimburi de 7 ore pe zi, sambata 5 ore pe zi, total 40 ore pe saptamana.

CERINTE

- cunoasterea procedurilor si a instrumentarului de specialitate
- cunoasterea tehnicilor de igienizare si a materialelor utilizate in stomatologia profilactica
- seriozitate, punctualitate
- disciplina si responsabilitate
- indemanare si organizare
- prezentare si promovare igiena orala
- cunostinte operare PC
- lucru in echipa
- prezenta placuta, exprimare si comunicare clara si deschisa cu pacientul.
Experienta pe o pozitie similara si cunoasterea unei limbi straine reprezinta avantaje in evaluare.

BENEFICII OFERITE

Clinica nou infiintata in zona Floreasca. Conditii de munca la standard elvetian, aparatura si echipamente stomatologice performante, de ultima generatie (radiologie digitala, retro-alveolar si panoramic), microscop endodontie, laser pentru chirurgie si profilaxie, bloc operator, sala sterilizare.

DESCRIEREA FIRMEI

Clinica stomatologica elvetiana