Asistent Web Design si SEO

CURATENIE TOTALA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
- Răspunde de realizarea corecta a sarcinilor de lucru,
- Desfasoara, concepe și implementează strategii pentru creșterea traficului website-urilor prezente in mediul online;
- Urmărește ratele de conversie și propune echipei de dezvoltare îmbunătățiri ale website-ului;
- Utilizează instrumente de lucru și tehnici specifice domeniului marketingului online;
- Coordonează strategia Social Media a diferitelor proiecte online;
- Concepe strategii de email marketing și supraveghează implementarea lor;
- Urmărește feedback-ul de la clienți, condițiile din piață și competitorii și propune strategii de îmbunătățire;
- Urmărește noile tehnologii, tehnici și instrumente din domeniu și propune strategii de a le folosi;
- Intocmeste diferite documente, situatii, prezentari prin intermediul MS Office, Adobe, Photoshop etc.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Pasionat și motivat să lucreze într-un mediu dinamic și creativ;
- Conectat la noutățile din domeniul marketingului online;
- Dornic sa invete si sa aplice noi tehnici din domeniul e-commerce,
- Persoană responsabilă, organizată, cu o capacitate foarte bună de analiză și foarte mare atenție la detalii;
- Cunostinte web design, Wordpress, e-commerce si platforme pentru creare bloguri/site-uri de prezentare;
- Cunoștințe despre Marketingul Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search, SEO/SEM, PPC;
- Claritate și coerență în redactarea textelor publicitare în mediul online si nu numai;
- Atitudine pozitivă, deschisă și flexibilă;
- Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipă;
- Gestionează eficient timpul de lucru și respectă termenele limită;
- Abilități de comunicare, inițiativă.
- Limbi străine: engleză.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Nivelul de salarizare variază în funcție de activitatile prestate, programul de lucru, Part Time/Full Time si de implicare.
Participarea la traininguri interne.
Posibilitatea de a fi la curent cu noutățile din domeniul online, acces la workshopuri și evenimente nationale/internationale – traininguri periodice.
Posibilitatea de a se implica în proiectele organizației și de a-și vedea proiectele implementate.
Atmosferă placută într-o echipă pasionată și entuziastă.

Societate care activeaza in sectorul serviciilor de curatenie civila si industriala, in Bucuresti si Ilfov.