Asistent Vanzari Servicii si piese de schimb

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovează activitatea de service a firmei
- Preia solicitarile clienţilor pentru piese şi consumabile
- Pregateşte (redactează), transmite, negociază si finalizează ofertele către clienţi
- Urmăreşte primirea comenzilor de la clienţi si pregateşte de livrare piesele si consumabilele
- Urmareşte încasarea facturilor emise
- Redactează si transmite facturi proforme
- Urmăreşte creşterea bazei de date echipamente si mărirea numărului de clienţi
- Este în permanenţă legatură cu clienţii si pastreaza o bună relaţie cu aceştia

CERINTE

- Studii superioare în domeniile electromecanică sau mecanică
- Experienţă în vânzarea de piese şi servicii reprezintă avantaj
- Bune cunoştinţe de operare PC (Word, Excel)
- Cunoştinţe solide de limba engleză
- Permis de conducere – categoria B

Calitati:

- Abilităţi comerciale şi orientare către client
- Seriozitate, dinamism, atenţie la detalii
- Perseverentă in indeplinirea obiectivelor
- Capacitatea de a lucra în echipă
- Spirit practic si organizat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Cadru de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.