Asistent Vanzari Servicii si piese de schimb

SC Enea Services Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovează activitatea de service a firmei
- Preia solicitarile clienţilor pentru piese şi consumabile
- Pregateşte (redactează), transmite, negociază si finalizează ofertele către clienţi
- Urmăreşte primirea comenzilor de la clienţi si pregateşte de livrare piesele si consumabilele
- Urmareşte încasarea facturilor emise
- Redactează si transmite facturi proforme
- Urmăreşte creşterea bazei de date echipamente si mărirea numărului de clienţi
- Este în permanenţă legatură cu clienţii si pastreaza o bună relaţie cu aceştia

CERINTE

Studii superioare în domeniile electromecanică sau mecanică
- Experienţă în vânzarea de piese şi servicii reprezintă avantaj
- Bune cunoştinţe de operare PC (Word, Excel)
- Cunoştinţe solide de limba engleză
- Permis de conducere – categoria B

Calitati:

- Abilităţi comerciale şi orientare către client
- Seriozitate, dinamism, atenţie la detalii
- Perseverentă in indeplinirea obiectivelor
- Capacitatea de a lucra în echipă
- Spirit practic si organizat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Cadru de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

IP Devel provides advanced IT outsourcing services towards complex IT solutions with focus on embedded technology and testing. IP Devel engineers some of the newest, most innovative projects worldwide in embedded systems development and advanced testing services. Since its start in 2000, IP Devel has provided over 400 solutions in creative applications, testing and validation services for leading technology providers, becoming one of the off shore leaders coming from the Romanian market. Today IPDevel is part of Enea, a leading supplier of real-time operating systems, middleware, development tools, database technology and professional services for high-availability systems such as telecommunications infrastructure, mobile devices, medical instrumentation and automobile control/infotainment. For further information on IP Devel, please visit www.ipdevel.net