Asistent Vanzari - Printing and Publishing - Cernica

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistarea si suportul departamentului de vanzari:
Prospectare si contactare de noi clienti;
Estimare preturi in vedere ofertarii;
Gestionarea contractelor clientilor existenti;
Mentinerea relatiei cu clientii existenti;
Oferirea informatiilor solicitate de clienti si de Directorul de Vanzari.

CERINTE

Pentru unul dintre clientii nostri, companie multinationala activa in industria tipografica, suntem in cautarea unui Asistent de vanzari pentru punctul de lucru din Cernica. Rolul sau va implica suportul activitatii Directorului de vanzari.

Cerinte:
Experienta de minim 2-3 ani pe o pozitie similara (sales assistant/back office sales) in industria tipografica/printing and publishing;
Buna cunoastere a domeniului productiei cartilor si editorialelor;
Experienta in contactare de noi clienti, ofertare, facturare;
Foarte bune cunostinte ale Pachetului Microsoft Office (Word/Excel/Power Point);
Limba Engleza poate constitui un avantaj;
Atitudine proactiva orientata catre client;
Foarte bune abilitati de organizare;
Deschidere pentru a invata lucruri noi.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant + bonusuri;
Transport asigurat din zona Cora Pantelimon;
Mediu de lucru placut;
Posibilitatea de a invata lucruri noi despre cele mai moderne tehnologii in printing and publishing.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.