Asistent vanzari part- time

Divizia Diverta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi responsabila cu:
- gestionarea portofoliului de clienti alocati (scoli)
- promovarea gamei de produse si servicii a firmei: informatii despre produse, preturi, oferte si oferte speciale, propuneri reaprovizionare;
- preluarea comenzilor de la clienti si urmarirea procesarii acestora de la lansare pina la livrarea catre client;
- actualizarea bazei de date cu informatii legate de clienti, facturi, comenzi.

CERINTE

- studii medii/ superioare in curs
- experienta in vanzari constituie un avantaj
- disponibilitate catre munca de teren
- operare PC la nivel avansat (Word, Excel, Outlook);
- persoana organizata si perseverenta, cu reale abilitati de comunicare, orientata catre dezovltarea si mentinerea de relatii constructive cu clientii, cu initiativa.

Divizia Diverta cuprinde reteaua de magazine Diverta, Depozitul Distributie Carte (platforma de distributie carte) si companiile licentiate Euro Entertainment Enterprises (film) si Best Distribution (jocuri video) precum si firma de distributie jucarii Ara Toys.

Depozitul de Carte Distributie, cel mai mare distribuitor national de carte, prezent in toate canalele de vanzare: Key Account (Cora, Selgros, Carrefour, Real, Kaufland), reselleri (lanturi de librarii si magazine de presa) precum si peste hotare - Reteaua de librarii Pro Noi din Chisinau.