ASISTENT VANZARI ALTEX BUCURESTI

ALTEX ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

ALTEX angajeaza pentru reteaua sa de magazine persoane dinamice si motivate sa se alature liderului pietei de electronice, electrocasnice, IT&C si multimedia din Romania. Te invitam sa faci parte dintr-o echipa pentru care clientul este intotdeauna pe primul loc, obiectivul nostru fiind sa oferim cele mai bune solutii si servicii. Stim ca indeplinirea promisiunilor depinde cel mai mult de noi. Daca si tu crezi in acest obiectiv, aplica acum pentru postul de Asistent Vanzari.

Principalele responsabilitati:
- Asigura vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie
- Ofera informatii despre caracteristicile tehnice si modul de folosire al produselor
- Ofera clientilor consultanta in alegerea produselor in acord cu nevoile acestora
- Ofera informatii despre promotiile din magazin precum si despre alte facilitati garantate de companie
- Isi aduce contributia la realizarea obiectivelor de vanzari si la atingerea targetului pe raionul pe care lucreaza
- Participa activ la receptia cantitativa si calitativa a marfii
- Participa la diverse activitati administrative in cadrul magazinului (aranjarea produselor pe raft; schimbare preturi; curatenie)

CERINTE

- Minim studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat
- Minim 21 ani impliniti (pentru a putea avea calitatatea de gestionar)
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare
- Orientare catre client
- Capacitate de invatare si dezvoltare
- Interesat sa lucreze in echipa
- Entuziast, dinamic, motivat
- Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Bonusuri performanta
- Tichete cadou in cadrul diverselor programe de vanzari si marketing
- Bonuri masa
- Bonus de 8 % la achizitionarea de produse din retelele de magazine Altex si Media Galaxy
- Facilitati de creditare la achizitionarea de produse din retelele de magazine Altex si Media Galaxy
- Cursuri de pregatire profesionala
- Posibilitati de promovare in cadrul companiei
- Mediu de lucru placut

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 60 magazine Altex si 18 magazine Media Galaxy.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu magazine in Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, Focsani, Iasi, Satu Mare, Sibiu,Timisoara si Targu Mures. Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.