Asistent vanzari

SC Otter Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea interfetei intre angajatii departamentului comercial ( compartiment sport si incaltaminte de siguranta) si celelalte departamente ale companiei;
Asigura corespondenta cu clientii si furnizorii departamentului comercial-distributie;
Verifica si urmareste respectarea de catre furnizori a termenelor de livrare a marfii, a conformitatii intre comenzile de marfa si marfa primita, a conformitatii intre facturi si preturile negociate;
Primeste si centralizeaza comenzile clientilor cantitativ/valoric si urmareste respectarea procedurilor de livrare a marfii catre clienti;
Centralizarea rapida si eficienta a reclamatiilor referitoare la calitate, cantitate, ambalaje, termene de livrare sau alte conditii si informarea factorilor decizionali;
Participa la campanii de telemarketing, emailing, fax, etc;
Organizeaza showroom-urile, “gestioneaza ” produsele tip mostre si participa la prezentarile de colectii;
Intocmeste rapoarte de achizitii si vanzari conform solicitarii managementului.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Limba engleza nivel avansat (scris si citit);
Operare PC: Word, Excel, baze de date;
Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
Spirit practic, incredere in sine, perseverenta;
Competente in organizarea, evidenta documentelor;
Gandire analitica si memoria cifrelor ;
Abilitatea de a culege date si de a intocmi rapoarte in scris;
Capacitatea de autoorganizare, punctualitate;
Corectitudine, flexibilitate;
Rezistenta la efort si stres.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix, bonuri de masa, decontare transport.

DESCRIEREA FIRMEI

Vanzare si distributie incaltaminte si accesorii.