Asistent vanzari

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca asistent de vanzari vei lucra alaturi de o echipa de oameni tineri, dinamici si ambitiosi, dornici sa impartaseasca cu tine cunostintele si experienta acumulate pana acum pentru ca impreuna sa fim lideri de piata in cel mai actual domeniu de afaceri: Internetul
Principalele responsabilitati ale asistentului vanzari sunt:
Asigura actualizarea si mentinerea bazei de date si a documentelor specifice
Preia, inregistreaza, distribuie si arhiveaza documente
Asigura transmiterea documentelor prin posta, fax, email
Redacteaza si urmareste derularea contractelor si a documentelor aferente (proforme, facturi, anexe etc)
Gestioneaza procesului de facturare
Intocmeste rapoartele privind activitatea departamentelor
Mentine legatura cu toate departamentele companiei pentru a se asigura ca vor fi respectate clauzele si termenele promise clientilor si ca se solutioneaza cerintele clientilor
Verifica si valideaza comunicatele de presa ce urmeaza sa fie publicate pe www.comunicatedepresa.ro
Ofera suport clientilor care solicita informatii referitoare la functionarea site-ului www.comunicatedepresa.ro
Analizeaza si verifica rapoartele catre clientii din portofoliu

CERINTE

Credem cu tarie ca “omul potrivit la locul potrivit” aduce adevarata performanta. Daca simti ca esti omul potrivit pentru echipa noastra, trimite-ne cv-ul . Iata cum definim noi “omul potrivit” :
Studii superioare finalizate
Cunostinte avansate si rapiditate in operarea pe calculator, in special Excel
Cunostinte foarte bune de vocabular si gramatica limbii romane
Viteza mare de invatare si asimilare de informatii si concepte noi
Abilitati foarte bune de comunicare interpersonala
Persoana foarte organizata, atenta la detalii, cu spirit de observatie foarte bun
Eficienta, orientare catre rezultate si client
Spririt de echipa si diplomatie

BENEFICII OFERITE

- Plan de dezvoltare profesionala;
- Acces gratuit la sala: fitness/masaj;
- Telefon mobil;
- Tichete de masa

Compania Machteam Soft, unul dintre cei mai importanti jucatori din internetul romanesc, face parte din grupul american de investitii New Century Holdings, cu sediul central in New York si care desfasoara operatiuni in intreaga lume. New Century Holdings este prezent pe piata romaneasca inca din 1994 si detine participatii la peste 300 de companii romanesti din diverse domenii de activitate: grupul Vel Pitar, Libra Bank, etc.
Machteam Soft recunoaste ca angajatii sunt motorul succesului sau si, de aceea, are o echipa de profesionisti a caror performanta este recompensata prin oportunitatea de a imparti realizarile companiei.
Cautam oameni pasionati, motivati, cu o puternica dorinta de autodezvoltare si care vor sa accelereze trendul crescator al proiectelor noastre.
Vei gasi aici un mediu de lucru placut, profesional, care incurajeaza comunicarea, ideile si inovatiile. Ne dorim ca la randul tau sa ai o atitudine cit mai profesionala, orientata catre obtinerea unor rezultate profesionale excelente.
Daca iti doresti ca realizarile tale sa ajunga la cei 3.5 milioane de utilizatori romani care viziteaza in fiecare luna site-urile noastre, esti persoana potrivita pentru noi.
Site-urile noastre acopera o varietate de interese: www.sentimente.ro este site-ul numarul 1 de dating si socializare, www.acasa.ro este cel mai mare portal de life-style, www.teamdeals.ro este un site de reduceri de pana la 90%, www.comunicatedepresa.ro cel mai mare site de distributie a comunicatelor de presa etc