ASISTENT VANZARI

Sistec-SBsol - membru grup RTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestioneaza portofoliul de clienti alocati;
- participa la activitati de telemarketing;
- intretine baza de date privind informatiile legate de clienti;
- preluarea si procesarea comenzilor transmise de clienti;
- urmareste comenzile pana la livrarea catre client;
- redacteaza contracte comerciale, oferte, minute ale sedintelor

CERINTE

- studii superioare;
- experienta pe un post similar (vanzari/ relatii cu clientii) - constituie avantaj;
- operare PC (Word,Excel) - avansat; cunostinte generale de baze de date, infrastructura hardware, software
- limba engleza - nivel avansat;
- abilitati de comunicare, deschidere, seriozitate, implicare;
- persoana organizata, focusata pe rezultat.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Bonusuri in functie de realizari;
Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii « la cheie », care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.

Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.

In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.

Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)