ASISTENT VANZARI

ABSOLUT OFFICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE JOB
- Preluarea si prelucrarea comenzilor telefonice/e-mail/ magazin on line.
- Directionarea clientilor catre unul din agentii de vanzari.
- Introducerea clientilor in baza de date a societatii.
- Lansarea comenzilor catre furnizori a produselor ce nu se regasesc in stoc (Gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor)
- Urmarirea ofertelor de la furnizori si raportarea catre superiori a oricarei schimbare de pret.
- Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare.
- Predarea comenzilor ce trebuiesc livrate catre transportatorul agreat
- Consilierea clientului in alegerea produsului dorit
- Respecta procesele si procedurile de lucru agreate
- Se obliga sa respecte normele de confidentialitate agreate, printr-un nivel ridicat de etica si integritate.
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- EXPERIENTA in domeniul distributiei de MINIM 2 ani
- Fluenta in exprimare, spirit de echipa, simtul raspunderii
- Persoana dinamica,organizata si responsabila
- Tinuta si atitudine profesionale
- Initiativa, perseverenta, implicare, indrazneala
- Comunicare de impact si orientare spre solutii;
- Gestionarea mai multor sarcini simultan
- Bune cunostinte utilizare calculator
- Abilităţi de comunicare şi organizare
- Abilitatea de a lua initiativă pentru a termina sarcinile şi rezolva problemele.
- Abilitatea de a respecta termenii limita.
- Abilitatea de a gestiona timpul şi de a prioritiza activităţile.

BENEFICII OFERITE

- salariul fix
- transport decontat
- telefon mobil
- bonusuri in functie de performanta
- Loc de munca stabil si interactiv
- Implicarea in proiectele noastre organizationale
- Mediu tanar de lucru, placut si motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Import si distributie papetarie-birotica