Asistent Vanzari

INTEGRISOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- receptia, verificarea, corectarea/procesarea si arhivarea informatiilor din fluxul de vanzare, a datelor si rapoatelor primite de la account manageri;
- administrarea rapoartelor si a datelor in sistemul informatic;
- obtinerea si actualizarea de informatii despre prospectii in bazele de date ale companiei si in instrumentele proprii de gestiune a oportunitatilor;
- consultarea surselor de informatii ale companiei si compunerea profilului prospectiilor (folosind informatii disponibile public despre companii, web site-urile acestora, articole in presa, etc);
- mentinerea contactului cu clientii; identificarea cerintelor acestora; ofertarea clientilor si prezentarea solutiilor cele mai adecvate;
- urmarirea facturilor si a incasarilor pt serviciile ofertate clientilor
- urmarirea indeplinirii planului de vanzari alocat;
- promovarea produselor si serviciilor din portofoliul firmei
- promovarea imaginii firmei;
- colaborarea cu celelalte departamente pentru ducerea la indeplinire a sarcinilor ce ii revin

CERINTE

• studii superioare finalizate;
• cunostinte Excel – nivel foarte bun;
• cunostinte de prelucrare a datelor (introducere, evaluare, analiza);
• abilitati de coordonare, planificare, organizare si comunicare;
• abilitati de comunicare si negociere;
• spirit de echipa, dinamic, optimist, cu initiativa, orientat catre client
• limba engleza – nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivant
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala si de angajare full time
- Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.