ASISTENT TEHNIC VANZARI

VIROTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Pregateste documentatia necesara pentru participarea companiei la diverse licitatii informand persoanele implicate cu privire la intocmirea documentatiei necesare si obtinerea documentelor necesare (prezinta caietul de sarcini si obtine oferta tehnica, oferta financiara, certificat de inmatriculare etc.)
2. Se ocupa de organizarea sedintelor de vanzari si de asigurarea protocolului (cazare, rezervarea salii de sedinte etc.) necesar pentru desfasurarea acestora; pregateste materialele necesare desfasurarii acestora
3. Estimeaza necesarul de produse de birotica si papetarie din departament si se adreseaza coordonatorului de servicii administrative pentru achizitionarea acestora
4. Raspunde la necesitatile agentilor de vanzari, iar in probleme complexe se consulta cu directorul de departament
5. Creeaza baze de date cu toti clientii din departament, opereaza actualizari si realizeaza o paralela cu datele aflate in contabilitate in senior
6. Anunta data venirii noului angajat cu 24h inainte catre departamentul de resurse umane
7. Executa orice sarcini similare cerute de superiorii ierarhici.

CERINTE

1. Experienta relevanta de minim 2 ani
2. Cunostiinte avansate de MS Office ( Word , Excel, Powerpoint)
3. Cunostiinte operare Corel Draw
4. Cunostiinte avansate de limba engleza ( limba franceza constituie un avantaj)
5. Abilitati de comunicare, organizare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

e-mail : oana.dobre@viroti.ro

Producator , importator si distribuitor de echipamente individuale de protectie, societatea VIROTI este unul dintre liderii de piata in acest domeniu. Echipamentele si sistemele oferite clientilor sunt produse de VIROTI in ceea ce priveste partea textila, sau importate direct de la cei mai renumiti producatori mondiali.