Asistent social/ pedagog licentiat

Asociatia ASCENDENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- va acorda asistenta socio-educationala beneficiarilor asociatiei: copii proveniti din familii fara adapost asistati in cadrul Serviciului mobil de urgenta educationala / copii scolari asistati in cadrul Centrelor educationale ASCENDENT din judetul Ilfov si Bucuresti
- participa la selectia beneficiarilor, realizeaza evaluarile socio-educationale, acompaniaza socio-educational beneficiarii, planifica si realizeaza activitati educationale pt. copii, realizeaza activitati de animatie socio-educativa etc
- postul este pe perioada determinata (1 an) cu posibilitate de prelungire

CERINTE

- disponibilitate crescuta pentru a lucra pe teren si adaptabilitate crescuta la conditiile intalnite pe teren
- disponibilitate de a lucra cu familii fara adapost
- disponibilitate pentru a lucra cu copii scolari in cadrul centrelor educationale ale asociatiei din judetul Ilfov (comuna Jilava sau comuna 1 Decembrie) sau Bucuresti
- disponibilitate de a lucra sambata (4 ore)
- obligatoriu studii universitare cu licenta finalizate in asistenta sociala, psihologie sau pedagogie
- experienta anterioara in activitati de asistenta sociala/ de educatie, animatie socio-educativa, consiliere etc
- CV si obligatoriu scrisoare de motivatie (minim 1 pagina cu font 12) - scrisoarea si CV-ul trebuie trimise si la e-mail ascendentmc@yahoo.com
- obligatoriu permis auto

Vor fi luate in considerare doar aplicatiile care contin CV si o scrisoare de intentie (obligatoriu) de minim 1 pagina cu font 12 care vor fi trimise si la e-mail: ascendentmc@yahoo.com pana la 01.09.2011. Informatii despre Asociatia ASCENDENT si proiectele sale puteti gasi pe site-ul www.ascendent.org.ro

BENEFICII OFERITE

- decontare transport
- bonuri de masa

Asociatia ASCENDENT este o organizatie nonprofit care ofera servicii de educatie si socializare pentru copii si tineri. Asociatia ASCENDENT asista anual peste 150 copii de varsta scolara in cadrul celor 4 Centre educationale ASCENDENT din judetul Ilfov si Bucuresti, iar in cadrul Programului de Burse Scolare ofera anual 50 de burse elevilor care au performante scolare foarte bune, dar care provin din familii dezavantajate social.