COORDONATOR CENTRU SOCIAL

ASOCIATIA CARITAS BUCURESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza intreaga activitate a Centrului social;
- Elaboreaza proiecte, strategii anuale pe termen mediu si lung privind organizarea, restructurarea sau dezvoltarea activitatilor Centrului social;
- Intocmeste rapoarte generale/specifice privind activitatea Centrului social si le prezinta sefului ierarhic superior;
- Initiaza contacte cu institutii si organizatii in vederea derularii si dezvoltarii activitatii Centrului social si faciliteaza incheierea de parteneriate, colaborari in domeniul sau de activitate;
- Stabileste si mentine standarde inalte de calitate la produsele si serviciile oferite de Centrul social;
- Aplică actele normative, reglementările şi instrucţiunile care privesc activitatea Centrului social;
Cei interesati sunt invitati sa trimita un curriculum vitae (CV-ul) si o scrisoare de intentie la adresa de email corina.marinescu@caritasbucuresti.org sau fax: 021.233.21.34 pana la data de 31 octombrie 2014.
Candidatii eligibili vor fi invitati la un interviu.

CERINTE

- studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta;
- experiență/cursuri de specializare in domeniul alimentatiei publice reprezinta un avantaj;
- bune abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel, internet);
- cunoașterea lb.engleze și permis de conducere de tip B, reprezintă un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Nespecificat

Asociatia Caritas Bucuresti asista anual peste 12.000 de persoane- cifra care poate sa varieze in functie de partenerii implicati si de specificul fenomenului social abordat, acoperind aproximativ 30% din suprafata Romaniei, pe teritoriul a 17 judete din sudul si sud-estul tarii si Bucuresti. Toate actiunile caritabile intreprinse de Caritas Bucuresti au in comun respectul si increderea in potentialul fiintei umane, punand accentul pe evitarea dependentei si redarea demnitatii.
In prezent, activitatea Caritas Bucuresti este concentrata pe cateva domenii majore (psihosocial, medical, educational) in cadrul carora se deruleaza programe de asistenta sociala complexa: ajutoare sociale directe (Cantina, Spalatoria si Farmacia Sociala), programe cu si pentru copii (Casa “Sf. Ioan” pentru copii abandonati, Programe Educationale de Prevenire a Traficului de Persoane, Sprijin pentru Prevenirea Abandonului Scolar si Familial), programe pentru ingrijirea varstnicilor, programe medicale (Ingrijire la Domiciliu), programe pentru persoane cu dizabilitati (Centrul de Zi pentru Copii cu Dizabilitati), sprijin in caz de calamitati (Interventii in Situatii de Urgenta).