Asistent retail manager

DEMIUMA COMIMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza implementarea strategiei de vanzari in reteaua de magazine NISSA, precum si in cadrul retelei de vanzari indirecte (clienti);
- Identifica, propune si stabileste noi contacte in vederea largirii portofoliului de clienti
- Contribuie direct la realizarea Planul Lunar de Vanzari pentru fiecare dintre magazinele coordinate, precum si catre fiecare client;
- Propune masuri pentru cresterea vanzarilor si solutii diferentiate fata de competitie;
- Asigura suport permanent in activitatea de coordonare/comunicare a magazinelor/cu magazinele;
- Asigura suport permanent in activitatea de vanzare in magazine si catre clienti;
- Urmarete realizarea obiectivelor de vanzari si a indicatorilor de performanta pentru fiecare magazine/client in parte (trafic clienti, vanzare medie client, costuri operationale, productivitatea personalului din magazine, etc)
- Pune in practica si controleaza aplicarea actiunile de promovare, politicile de pret, sistemul de mercantizare al produselor, materialele de comunicare in magazine;
- Verifica si coordoneaza activitatea fortei de vanzare din magazine, propune masuri de imbunatatire a activitatii personalului de vanzari (program de coaching, training, etc).
- Verifica activitatea de vanzare al fiecarui client in parte, propune masuri de imbunatatire a cifrelor de afaceri
- Elaborarea de propuneri privind imbunatatirea activitatii departamentului si cresterea vanzarilor.
- Analiza pietei si concurentei.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Minim 3 ani experienta relevanta in vanzari sic el putin 2 ani in coordonarea echipelor;
- Cunoasterea foarte buna a pietei in domeniu;
- Persoana foarte organizata, capabila sa planifice si sa controleze in mod sistematic activitatea personalului din magazine
- Experienta in organizarea si supervizarea mai multor magazine
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipe
- Disponibilitate de a calatori frecvent in tara
- Cunostinte bune de limba engleza si a MS Office, Excel, soft gestiune.
- Atitudine proactiva;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitate de organizare si de luare a deciziilor;
- Spirit de echipa, dinamism.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Conditii avantajoase;
- Bonuri de masa;
- Oportunitatea alaturarii unei echipe tinere, dinamice si performante.

Compania a luat nastere in anul 1993 si are ca obiect de activitate producerea si comercializarea propriilor colectii sub marca Nissa.
Nissa are placuta misiune de a pune la dispozitia domnisoarelor si doamnelor ireprosabilul stil clasic-modernizat, feminin, rafinat, versatil, orientat spre detaliu...acea garderoba ce o insoteste in toate aspectele evolutiei stilului propriu de viata. Nissa ofera o alternativa sofisticata pentru toate femeile cu atitudine, pentru cele ce isi doresc intotdeauna sa arate bine in cea mai adaptabila acceptiune a stilului clasic – o alternativa pentru tinerele ambitioase care-si construiesc gama de tinute office odata cu impresionanta evolutie din cariera lor ...pana la curajoasele mame a trei copii.