Asistent Resurse Umane

GERMAG TREND SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cum va arata ziua ta obisnuita de munca:
• Verificare si completare registre interne de prezenta (cereri de concediu, condici, pontaje, etc);
• Intocmire adeverinte si documente de personal (contracte, acte aditionale, decizii);
• Preluarea si solutionarea nevoilor colegilor privind relatiile de munca si facilitare a procesului de comunicare interna;
• Indosarieri, arhivari documente si pastrarea acestora in buna ordine;
• Programarea controalelor medicale de medicina muncii si mentinerea bunei relatii cu cabinetul subcontractat;
• Asistenta in proiectele de recrutare: programarea candidatilor la interviurile de selectie; preinterviuri telefonice;
• Actualizarea zilnica a diverselor analize si situatii privind angajatii companiei.

Program de lucru este de luni pana vineri: 08.00-17.00.

CERINTE

Echipa Germag creste! Vrei sa cresti alaturi de noi si sa te formezi/ specializezi in domeniul resurselor umane?
Te recunosti in profilul de mai jos?
• Esti o fire analitica, minutioasa, cu un bun spirit de observatie;
• Iti place sa comunici si ai multa rabdare;
• Poti lucra in mai multe proiecte/ activitati in paralel;
• Iti plac munca de birou si lucrul pe calculator (Word si Excel fiind doua din aplicatiile in care te descurci la un nivel mediu- avansat);
• Esti o persoana ordonata si bine organizata;
• Ai o fire foarte activa si iti place sa lucrezi intr-un ritm alert;
• Stapanesti limba engleza cel putin la un nivel mediu;
• Iti place munca in echipa.

Atunci vino alaturi de noi, in echipa Germag!

BENEFICII OFERITE

Ce iti putem oferi:
• Salariu net de 1.400-1.600 lei;
• 30% discount la toate produsele achizitionate in magazinele Germag;
• Transport gratuit asigurat de firma- activitatea se va desfasura la sediul central al companiei, in Afumati, Jud. Ilfov;
• Oportunitatea de formare/ specializare si promovare ca Specialist Resurse Umane.

Compania GERMAG TREND S.R.L. este prezenta inca din anul 2004 pe piata romaneasca, dupa existenta sa comerciala in Germania si Olanda, si are ca obiect de activitate importul in Romania al produselor din Germania si al confectiilor scandinave marca Bjornson si distribuirea acestora atat angro cat si en-detail.

GERMAG TREND S.R.L., cu o cifra de afaceri de 13.000.000 lei inregistrata in 2015, cu sediul propriu de 3.000 mp dezvoltat in regie proprie in comuna Ilfov, are deschis in prezent un lant de 12 magazine.

Succesul nostru se bazeaza atat pe faptul ca lucram doar cu produse de calitate din Germania si Olanda cat mai ales datorita echipei noastre, in numar de peste 100 de persoane, care este formata din profesionisti competenti si dedicati, buni colegi si oameni de valoare.