Asistent Marketing

B-Team Consult and Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca doresti sa-ti dezvolti o cariera in marketing si sa ai parte de o pregatire profesionala in acest domeniu, ai absolvit in anul 2014 facultatea, atunci esti persoana pe care o cautam.

Responsabilitati:

- Ofera sprijin in crearea si implementarea campaniilor de marketing (online si offline)
- Realizarea newslettere-lor;
- Crearea electronica si tiparirea machetelor sau layout-urilor pentru pliante, brosuri, roll-upuri etc.;
- Ofera ajutor in activitatea de PR si organizarea de evenimente, targuri;
- Mentinerea relatiilor cu diversi furnizori de materiale promotionale;
- Intocmeste rapoarte cu privire la activitatea sa ori de cate ori i se solicita acest lucru;
- Creeaza si redacteaza continut pentru site-urile companiei

Pentru a va familiariza cu domeniile noastre de activitate puteti accesa:
www.bteam.ro, www.anticoroziv.eu, www.bteam-energy.ro.

*Sprijin acordat in colaborare cu Programul POSDRU, absolventilor promotia 2014, aflati la primul contract de munca.

CERINTE

Cerinte minime:
- Studii superioare in domeniul comunicare, marketing sau management;
- Abilitati de comunicare orala si scrisa bine dezvoltate (aptitudini de scriere texte si copywriting);
- Cunoasterea tehnicilor de marketing offline si online;
- Intelegere a targetului si a particularitatilor mediului online;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/ avansat (scris, vorbit, citit);
- Germana constituie un avantaj;
- Cunostinte avansate de operare calculator (cunostinte de baza in HTML, CSS si programe de grafica reprezinta un avantaj);
- Abilitati de negociere;
- Atitudine proactiva;
- Persoana creativa, dinamica, flexibila;
- Organizare, planificare, control, orientare catre clienti;
- Cunostinte de baza in Google AdWords, Analytics, Email Marketing, Remarketing, SEO reprezinta un avantaj.

B-Team Consult and Services SRL este o companie cu experienta deosebita in materiale de constructii speciale dedicate industriei in mod special, cu o activitate de 15 ani pe piata de profil.
Reprezentam in Romania mai multe societati cu renume din Germania si Cehia ca si multinationale pe domenii specifice, importam si distribuim materiale si echipamente utilizate in industria chimica, energetica, metalurgica, petrochimica si alimentara.
Avem clienti importanti, in mare majoritate in domeniul privat si beneficiem de privilegii de exclusivitate pe intregul teritoriu pentru marea majoritate a produselor.

Suntem activi in domeniul energetic in domenii de viitor in Romania cum este cogenerarea prin furnizarea de echipamente, avem colaborari cu mediul universitar in acest domeniu si ne bazam pe experienta partenerilor nostri externi pentru cladirea unor proiecte pe termen lung.

Apreciem foarte mult dorinta de a invata lucruri noi, dorinta de contribui la cladirea pe baze trainice a unei afaceri pe termen lung, motivatia in a deveni un partener al actionariatului pentru proiecte actuale si viitoare.

Dorim parteneriate solide, sa colaboram si sa angajam personal orientat catre o activitate pe termen mediu si lung, activitate care sa aduca beneficii importante tuturor pe sistemul castig/castig.

Dorim sa cream impreuna valoare, oferind o viziune larga asupra domeniului de afaceri si posibilitatea dezvoltarii personale.