Asistent relatii publice

Asociatia COLFASA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la dezvoltarea, implementarea si evaluarea campaniilor de promovare;
- Participa la realizarea materialelor publicitare;
- Propune si participa la crearea si implementarea unor idei de evenimente sau la imbunatatirea calitatii celor existente
- Se ocupa de realizarea newsletter - elor;
- Intretine si dezvolta relatiile cu mass media;
- Se ocupa de comunicarea online (social media - Facebook, Twitter, forumuri)
- Realizeaza monitorizarile si dosarele de presa
- Redacteaza texte: comunicate de presa, invitatii de presa, discursuri, prezentari media, interviuri, rapoarte;

CERINTE

- Experienta 2 ani pe o pozitie similara;
- Abilitati de planificare si urmarire a unui plan;
- Experienta consistenta si dovedita in activitati de promovare online;
- Orientare spre rezultate;
- Capacitate de a intelege si de a asimila rapid;
- Perseverenta si atentie la detalii;
- Capacitate ridicata de analiza si sinteza;
- Dorinta de autoperfectionare continua;
- Cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
- Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Abilitati in managementul timpului, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv si motivant;
- Mediu de lucru placut.

Asociaţia COLFASA este o organizaţie neguvernamentală, specializată în consultanţa în domeniul politicilor comunitare, pe care îşi propune să le promoveze în România. Asociaţia elaborează proiecte şi oferă servicii de asistenţă tehnică, colaborând cu organizaţii publice sau private din domenii de activitate diverse.
În prezent, Asociaţia COLFASA gestionează 4 proiecte strategice şi 4 proiecte de grant, finanţate din Fondul Social European (FSE).
Asociaţia COLFASA se bazează pe o echipă tânără, caracterizată prin profesionalism, corectitudine, responsabilitate şi implicare maximă în proiectele pe care le desfăşoară.