ASISTENT PRESEDINTE EXECUTIV GRUP SCR

SC INAV SA - Societate Membra Grup SCR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de :
- a asigura condiţiile optime pentru realizarea de către Presedinte Executiv a unor legaturi eficiente cu persoanele din interiorul şi exteriorul Grupului,
- a asigura o buna circulaţie a documentelor şi informaţiilor la nivelul Grupului
- a asigura coordonarea si controlul activitatii birourilor teritoriale de resurse umane

Atributii principale:

A. In domeniul managementului general :
- Organizeaza agenda Presedintelui Executiv si stabileste intalniri la solicitarea acestuia;
- Organizeaza si gestioneaza fluxul de documente interne si externe;
- Traduce si tehnoredacteaza documente, realizeaza prezentari pentru Presedintele Executiv ;
- Colecteaza, gestioneaza si actualizeaza informatiile cuprinse in rapoartele periodice catre Presedintele Executiv ;
- Preia si directioneaza apeluri telefonice si posta electronica;
- Participa la sedinte periodice de management si intocmeste minuta acestora;

B. In domeniul Resurselor Umane :
- Elaboreaza si propune strategii si politici umane aplicabile Grupului SCR;
- Coordoneaza si controleaza activitatea birourilor de resurse umane ale societatilor comerciale din Grupul SCR pe baza unui control semestrial;
- Analizeaza lunar activitatea functiei Resurse Umane pe baza rapoartelor primite;
- Ofera consultanta de specialitate firmelor din Grupul SCR;
- Face recomandari cu privire la introducerea unor proceduri unitare privind activitatea de resurse umane.

CERINTE

-Studii superioare in domeniul psihologiei, stiinte economice, drept ; Masterat in domeniul resurselor umane;
- Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Word,Excel, Power Point) - nivel avansat;
-Limba engleză foarte bine (citit, scris, vorbit) ; cunoasterea altei limbi straine reprezinta un avantaj;
-Specializare si experienta in domeniul Resurselor Umane;
-Experienta pe un post similar - minim 2 ani;
-Abilitati de utilizare a diferitelor echipamente de birou: scanner, imprimanta, fax, copiator;
-Abilitati de lucru atat independent cat si in echipa;
-Gandire pozitiva, orientata spre rezultate;
-Flexibilitate, capacitate de lucru in conditii de stres;
-Atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida;
-Capacitate de analiză, evaluare, corelare şi sinteză a informaţiilor;
-Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare;
-Comportament adecvat (limbaj, vestimentaţie, reguli de politeţe);
-Disponibilitate pentru lucru peste program;
-Disponibilitate pentru deplasari;
-Loialitate fata de interesele Grupului SCR;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

CERCETARE-DEZVOLTARE IN DOMENIUL AVIATIEI