Asistent pedagog Montessori 3-6 ani

Asociatia Copiii Montessori

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asista pedagogul Montessori in vederea implementarii actului educational respectand principiile si valorile Montessori
- se asigura ca mediul clasei este curat, atractiv si ordonat pe tot parcursul programului
- asista copiii la nevoie
- pregateste material didactic sub indrumarea pedagogului principal
- supravegheaza copiii in timpul programului de somn
- completeaza fise zilnice de evolutie
- colaboreaza cu pedagogul in vederea organizarii programelor educationale si este parte activa in aplicarea lor
- poate sustine activitati cu copiii etc.

CERINTE

- studii pedagogice sau de psihologie (finalizate sau in curs de finalizare)
- experienta minima de 12 luni in lucrul cu copii de varste mici (1 – 6 ani)
- vorbitor fluent de limba engleza (capabil sa implementeze un program bilingv la clasa)
- interesata sa-si construiasca o cariera in domeniul educatiei alternative

BENEFICII OFERITE

Toate detaliile cu privire la aspectele administrative vor fi discutate in cadrul unui interviu stabilit cu fiecare candidat si vor tine cont de pregatirea/ experienta fiecaruia.