Asistent medical sterilizare - Spital Wellborn

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Utilizeaza adecvat echipamentul din dotare precum si de inventarul din sterilizare;
- Pregateste materialul moale pentru sterilizare;
- Respecta regulile specifice sectiei de sterilizare privind circuitul materialelor (camera murdara – camera curata) si purtarea echipamentului obligatoriu (filtru, boneta, incaltaminte adecvata).
- Pregateste echipamentul, instrumentarul si materialele pentru operatie
- Raspunde de calitatea si corectitudinea sterilizarii

CERINTE

Scoala postliceala sanitara;
- Experienta anterioara intr-o pozitie similara in spital de stat/ privat constituie un avantaj;
Daca esti Asistent Medical Debutant, oferim training si sprijin pentru formarea profesionala specifica pentru sterilizare

BENEFICII OFERITE

Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata
- Salariu motivant
- Tichete de masa

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.