Asistent Medical Generalist Bloc Operator

GRAL MEDICAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Pregatirea salilor de operatie si a instrumentarului necesar pentru interventii
• Pregatirea pacientilor pentru sala de operatie
• Consilierea si monitorizarea pacientilor inainte, in timpul operatiei si post-operator
• Asistarea medicilor in timpul operatiei, plasarea instrumentelor medicale
• Pregatirea salilor de operatie post-operator
• Pregatirea instrumentarului pentru sterilizare
• Administrarea tratamentului, aplicarea sondelor,aprovizionarea cu medicamente, material si instrumente sanitare
• Recoltarea probelor
• Intocmirea foii de observatie
• Planificarea activitatilor proprii
• Prevenirea crearii focarelor de infectie
• Exactitate si constiinciozitate in indeplinirea atributiilor
• Cooperarea cu pacientii, familiile acestora , medicii si restul personalului

CERINTE

• Ai studii in domeniu (scoala postliceala / facultate de specialitate)
• Detii ALP si Malpraxis vizate la zi
• Esti o persoana comunicativa , cu atitudine pozitiva ,proactiva si ai dorinta continua de invatare
• Iti place sa lucrezi in echipa
• Ai experienta in domeniu de minimum 3 ani
• Detii anumite cursuri de specialitate (constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv
• Cursuri de perfectionare
• Mediu de lucru performant
• Experienta de a lucre alaturi de medici de renume
• Program de lucru flexibil

Suntem o forta pe piata medicala din Romania si in special pe segmentul de radioterapie.
Suntem prezenti , de peste 10 ani, atat in Bucuresti cat si in tara prin cele 35 de centre Gral Medical.
Suntem in continua dezvoltare si avem nevoie de membrii noi in echipa noastra. Cautam persoane motivate si determinate , doritoare si capabile sa lucreze intr-un mediu dinamic.
Punem daruire in ceea ce facem, avem incredere unii in altii si ne asumam responsabilitati . Ne respectam aproapele iar in activitatile noastre ne place sa fim profesionalisti si sa inovam .