Asistent marketing (social media)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• promovarea imaginii companiei in mediul online
• propunerea si implementarea de idei si concepte de marketing pentru atragerea de vizitatori noi pe site-urile editurii
• SEO: urmarirea cuvintelor cheie relevante si optimizare continua pentru acestea (adaugare continut nou relevant pe site-uri, link building)
• Google Analytics: analiza datelor de trafic pentru a optimiza continutul site-ului
• Social media: crearea unei strategii ce urmareste cresterea numarului de fani / followers, animare si engagement a fan base-ului actual, generarea de viralitate / recomandari catre prieteni
• analiza trafic si rezultate pentru campaniile desfasurate online; cresterea traficului si ratelor de conversie;
• Campanii Google Adwords, Facebook ads
• Email marketing: realizarea si pregatirea continutului editorial pentru newsletter.

CERINTE

• minim 2 ani experienta intr-un rol de marketing online / markenting assistant, cu atributii in online
• bune abilitati de redactare a textelor, fluenta in limbile romana si engleza
• familiar cu principalele concepte de optimizare pentru motoarele de cautare
• cunostinte Google Analytics, Google Adwords
• buna intelegere a modalitatilor de promovare prin social media
• usurinta in utilizarea MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
• familiarizat cu mediul online ca utilizator (browsere, clienti de email, timp petrecut navigând online)
- atentie la detaliu, dorinta de a invata lucruri noi, seriozitate si respectarea deadline-urilor agreate, initiativa si creativitate, capacitate de analiza si deschidere spre rezolvarea problemelor, atitudine pozitiva.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/