Asistent Marketing - Bucuresti

Baumax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Coordonarea si mentinerea relatiilor cu agentiile de media, creatie, productie publicitara, cu distribuitorii si cu alti subcolaboratori.
-Editarea pliantelor, reclama cu aparitie regulata, coordonarea si mentinerea relatiilor cu tipografiile.
-Participarea la planificarea aparitiilor reclamelor, introducerea datelor, supravegherea lucrarilor de grafica si a corecturilor, mentinerea contactului cu tipografia si cu firma de distributie.
-Mentinerea relatiilor cu departamentul de achizitii
-Pregatirea, organizarea si dezvoltarea evenimentelor, deschiderilor de magazine sau evenimentelor cu presa.

CERINTE

- LIMBA GERMANA scris, citit, vorbit - nivel avansat - conditie obligatorie
- Tanar(a) absolvent(a) studii superioare
- Bune abilitati de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii
- Bune abilitati de organizare si planificare
- Nivel ridicat de atentie
- Spirit de initativa, proactiv, dorinta de perfectionare continua, spirit de echipa
- Orientare catre rezultate, eficienta in rezolvarea problemelor
- Spirit de raspundere
- Cunostinte bune de operare PC
- Cunostinte de Adobe Photoshop & Adobe Illustrator - constituie avantaj
- Disponibilitate pentru deplasari
- Permis de conducere - cat. B

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea de a acumula experienta in domeniu cu multiple posibilitati de dezvoltare in cadrul unei companii in continua expansiune.

Compania bauMax reprezint¿ în Austria ¿i în ¿¿rile Europei Centrale ¿i de Est în care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself in domeniul constructiilor si bricolajului.
Compania bauMax este leader de piata in Austria, Ungaria, Cehia, Slovenia, Slovacia, Croatia.
Deschizand primul magazin acum un an, compania a cunoscut o expansiune rapida. Am deschis magazine la Brasov, Cluj, Sibiu si Targu Mures, urmand deschiderea in cursul acestui an a magazinelor din Craiova si Bacau.