Asistent Marketing

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se implica in proiecte de comunicare interna sau externa;
Realizeaza prin colaborare Newsletter-ul companiei;
Realizeaza prezentari in cadrul departamentului de marketing;
Ofera suport pentru organizarea evenimentelor si campaniilor de marketing;
Desfasoara activitati de comunicare si alte informari fata de partenerii companiei;
Desfasuoara activitati administrative in cadrul departamentului de marketing;
Revine periodic asupra informatiilor transmise si se asigura ca acestea au fost primite si corect intelese;
Actualizeaza si imbunatateste periodic/de cate ori este necesar bazele de date cu care lucreaza;
Raporteaza direct catre Directorul de Marketing.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experienta anterioara de lucru pe o pozitie similara de minim 1 an;
Cunostinte solide de Microsoft Office;
Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
Cunostinte de marketing si relatii publice, cunostinte de editare materiale si texte;
Persoana auto-motivanta , punctuala si cu spirit de echipa;
Persoana sociabila, energica si foarte creativa.

BENEFICII OFERITE

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993