Asistent marketing

DEMIUMA COMIMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeza si deruleaza activitati de promovare a organizatiei, campanii de imagine si campanii de vanzare;
- Desfasoara activitati de cercetare a pietei;
- Realizeaza studii de marketing si studii privind concurenta;
- Atrage noi segmente de piata si semneaza contracte comerciale;
- Ofera suport in organizarea si pregatirea diferitelor evenimente (targuri de profil, prezentari de colectii, lansari de magazine);
- Reprezinta firma in relatiile cu diversi colaboratori;
- Administreaza si updateaza site-ul companiei;
- Urmareste vanzarile si realizeaza analize statistice pe baza carora se implementeaza campaniile de promovare;
- Urmareste activitatea desfasurata in magazinele NISSA si intervine in vederea corectarii eventualelor nereguli;
- Mentine relatiile de parteneriat cu publicatiile de fashion, TV, etc.

CERINTE

- Studii superioare in curs sau finalizate – preferabil Facultatea de Marketing;
- Disponibilitate la deplasari (studii de piata, semnari contracte, lansari de produse);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
- Cunostinte avansate de Word, Excel, Power Point;
- Permis de conducere auto cat. B
- Bune abilitati de comunicare;
- Initiativa si abilitati decizionale;
- Atitudine pozitiva, proclient;
- Rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Oportunitatea alaturarii unei echipe tinere, dinamice si performante.

Compania a luat nastere in anul 1993 si are ca obiect de activitate producerea si comercializarea propriilor colectii sub marca proprie.
NISSA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.
Colectiile NISSA se adreseaza: adolescentilor: casual si sport, si pentru persoane cu varste cuprinse intre 25-45 ani: casual, office si de seara.
Produsele sunt promovate atat in magazile proprii cat si in magazine agreate de noi.