ASISTENT MARKETING

BEST DISTRIBUTION - membru RTC GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti o persoana pasionata de jocuri pe calculator, tanara si dinamica, te asteptam sa faci parte din echipa noastra. Noul nostru coleg va fi responsabil cu:
- coordonarea campaniilor si studiilor de marketing;
- Organizare de evenimente speciale;
- Participare la realizarea materialelor de comunicare si promovare a jocurilor;
- Gestionarea relatiei cu agentiile de publicitate pentru realizarea materialelor publicitare
- Participarea la conceperea de newslettere,mentine legatura cu presa sub coordonarea directorului de marketing;
- Realizarea de raportari si statistici.

CERINTE

- Studii superioare (marketing,jurnalism)
- Experienta intr-o pozitie similara ¿ minim 1 an
- Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint ¿ nivel avansat; Corel Draw&Corel Photopaint; Internet
- Limba engleza ¿ nivel avansat;
- Persoana responsabila si organizata,abilitati de comunicare, creativitate;
- Experienta in domeniul jocurilor video.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu profesionist
- Pachet salaria:800 RON, bonuri de masa, bonusuri in functie de realizari.

Best Distribution este cel mai mare importator si distribuitor de jocuri pentru PC si console din Romania. Este reprezentantul exclusiv al unora din cele mai mari nume din lumea jocurilor: Electronic Arts, Vivendi Games, Activision, Take 2 Interactive, Eidos, Codemasters si multi altii.
Best Distribution are o echipa tanara, dinamica, formata din profesionisti, care iubeste jocurile si urmareste sa aduca in mainile (si pe calculatoarele si consolele) romanilor, gameri sau nu, atat ultimele jocuri, cat si titlurile clasice, care au facut istorie.