Asistent Marketing

bauMax ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si mentinerea relatiilor cu studiourile de grafica si foto, cu tipografiile, cu distribuitorii, cu alti colaboratori in functie de situatia sarcinilor de marketing.
- editarea fluturasilor de reclama cu aparitie regulata.
- participarea la planificarea aparitiilor reclamelor fluturas, introducerea datelor, supravegherea lucrarilor de grafica si a corecturilor.
- intretinerea bazei de imagini, arhivarea fluturasilor reclama.
- mentinerea relatiilor cu departamentul achizitii.
- aprovizionarea magazinelor cu material POS si decoratiuni in functie de activitate, mentinerea relatiei cu magazinele.
- pregatirea diverselor statistici, materiale si documentatii pentru directorul de marketing.

CERINTE

- experienta in intocmirea produselor pentru tiparit.
- precizie in administrare, deschidere spre luarea de decizii.
- abilitati de organizare, planificare si control
- aptitudini de relationare.
- nivel ridicat de atentie
- cunostinte foarte bune de PC.
- LIMBA GERMANA scris, citit, vorbit- cel putin nivel mediu

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Obiectivul nostru este sa sprijinim clientii nostri in realizarea proiectelor de constructii si amenajari gospodaresti. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.