Asistent Marketing

Baxi Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza contractele cu furnizorii de materiale promotionale, mass media;
- Organizeaza intalnirile departamentului de marketing cu partenerii externi sau interni;
- Participa la intalnirile departamentului si face rapoartele acestora;
- Alcatuieste rapoarte si analize de marketing saptamanale sau la cererea superiorilor;
- Tine legatura si informeaza departamentul de vanzari despre schimbarile survenite in politica de marketing si despre schimbarile survenite in piata privind concurenta;
- Urmareste stocurile de materiale promotionale si modul de folosire a acestor materiale de catre departamentul de vanzare;
- Indeplineste alte sarcini de serviciu suplimentare transmise de catre Directorul de Marketing;

CERINTE

- studii superioare/ student
- abilitati de comunicare
- persoana energica, orientat catre rezultate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- laptop si conexiune mobila internet
- mediu de dezvoltare profesional, traininguri periodice
- asigurare medicala

Grupul Baxi comercializeaza pe intreg globul o gama larga de produse: centrale termice de inalta eficienta pe baza de gaz, boilere electrice si cu gaz, radiatoare si aeroterme, alte sisteme de conditionare a aerului - furnizand astfel caldura, apa calda si aer proaspat pentru locuinte, spatii de lucru si cladiri publice.

Marcile incluse in portofoliul Baxi sunt recunoscute in intreaga lume: BAXI, WESTEN, CHAPPEE, POTTERTON, BRÖTJE HEIZUNG, BAYMAK, VALOR, ROCA, HEATRAE SADIA, HS TARM, SICMA ingloband promisiunile Grupului fata de clientii sai de pe intreg globul.

Pentru produsele sale, Grupul Baxi dispune de o retea de distributie la nivel mondial, in peste 50 de tari, coordonata de propria organizatie de vânzari - Baxi International. In Europa, Grupul a investit pe piete strategice, in companii de distributie cu capital propriu sau in sistem joint-venture (cum este si Baxi Romania).