Asistent marketing

Schnell

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti si contactarea de noi clienti;
- cercetarea pietei;
- stabilirea de contracte comerciale cu clientii si prezentarea serviciilor;
- negocierea si incheierea de contracte de vanzare;
- realizarea obiectivelor de vanzari individuale si ale companiei;
- urmareste emiterea facturilor;
- urmareste lunar rezultatele pentru fiecare produs/linie de produse;
- isi planifica/organizeaza timpul si activitatile specifice vanzarilor, realizeaza si duce la indeplinire planurile saptamanale de actiune;
- completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatiile despre clienti;
- informeaza superiorul asupra problemelor aparute in derularea vanzarilor si a contractelor proprii, transmite superiorului plangerile si/sau observatiile clientilor;
- monitorizeaza activitatile si variatiile de pret ale concurentei;
- participa la targuri si expozitii, impruna cu echipa de reprezentare;
- invata, se documenteaza si se dezvolta permanent.

CERINTE

Absolvent studii superioare tehnice;
Experienta in vanzari tehnice (minim 2 ani);
Permis de conducere (categoria B);
Persoana proactiva, implicata, persuasiva

BENEFICII OFERITE

Se ofera masina de serviciu, telefon mobil, salariu fix + bonusuri

DESCRIEREA FIRMEI

Companie internationala