Asistent Marketing

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste analize de marketing.

- Se ocupa de cercetarea si prospectarea pietei.

- Urmareste tendintele pietei.

- Urmareste pozitionarea pe piata ata a firmei cat si a concurentei.

- Elaboreaza strategii de marketing si urmareste implementarea lor.

- Participa la organizarea de evenimente si intruniri.

CERINTE

- Studii superioare in Marketing.

- Experienta anterioara in marketing.

- Limba engleza ¿ avansat.

- Abilitati de comunicare si inter-relationare.

- Abilitati analitice si de sinteza.

- Spirit de initiativa si energie.

- Creativitate.

- Incredere in sine si siguranta.

- Orientare catre rezultat.

- Persoana organizata.

- Rezistenta la stress.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru motivant.

- Oferta atractiva.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.