Asistent Marketing

NEOMAR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul corespondentei cu clientii si furnizorii
- Editarea rapoartelor de cercetare a pietei in Word, Excel si PowerPoint (pe baza instructiunilor si specificatiilor primite)
- Identificarea de noi clienti, initierea si desfasurarea de corespondenta cu caracter comercial;
- Executarea unor operatiuni administrative interne (ex: redactarea facturilor, arhivarea documentelor, salvarea informatiilor pe CD etc.)
- Alte operatiuni cu caracter ocazional

CERINTE

- Studii superioare in curs (an 3-4) sau absolvite – facultate cu specific artelor de cercetare a pietei in Word, Excel si PowerPoint (pe baza instructiunilor si specificatiilor primite)
- Cunoasterea notiunilor de baza ale marketingului.
- Cunostinte foarte bune in ceea ce priveste internet-ul (identificarea rapida a informatiilor utile disponibile pe internet)
- Cunostinte foarte bine de operare in Word (formatare, grafice, functii de mailmerge etc), Excel (lucrul cu tabele, formule, grafice), Powerpoint
- Cunostinte foarte bune de limba engleza (in special scris)
- Capacitate foarte buna de comunicare prin telefon si direct
- Prezentabil(a)
- Permisul de conducere categoria B + experienta in conducerea auto de min. 1 an.
- Cunoasterea la nivel mediu sau avansat al altor limbi straine constituie un avantaj .
- Disponibilitate de lucru zilnic de cca. 8 h

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv si negogiabil in functie de performantele obtinute
- Perioada de proba 30 zile cu salariu negociat de comun acord cu angajatorul
- Posibilitatea negocierii beneficiilor la intervale de 9 luni in functie de performantele obtinute

Neomar Consulting este o companie specializata in cercetarea pietei, consultanta in marketing si servicii comerciale. Mai multe detalii sunt disponibile pe www.neomar.ro