Asistent Marketing

Senior Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Elaborarea si implementarea (conform nivelului bugetului de marketing stabilit) a planurilor de marketing specifice pe grupuri tinta, in vederea realizarii obiectivelor de marca si imagine a companiei si sustinerii vanzarilor;
o Urmarirea implementarii mix-ului de marketing pe liniile de produse gestionate;
o Comunicarea si promovarea companiei si produselor pentru stimularea cererii si sustine lansarea de produse noi pe piata;
o Participarea la realizarea materialelor de comunicare si promovare a grupei de produse alocate (conceperea materialelor promo¿ionale ¿i coordonarea realizarii grafice a acestora);
o Negocierea si urmarirea derularii contractelor cu partenerii media si cu ceilalti furnizori
o Culegerea de informatii din industrie (competitie, parteneri, clienti) si prelucrarea lor sub forma de analize de sectoare piata / industrii / clienti
o Elaborarea rapoartelor lunare / trimestriale privind activitatea de marketing

CERINTE

Educatie:
o Studii Superioare in curs (an terminal sau master) / terminate (de preferat studii economice / comunicare / marketing)
o Minim 1 an experienta intr-o echipa de marketing
o Experienta in marketing in domeniul software reprezinta un plus
o Cursuri de vanzari solutii / comunicare / client service reprezinta un plus

Cunostinte:
o Nivel bun de cunostinte IT (minim: intelegerea principiilor de baza ale Internetului, utilizare pachete tip MS Office, cunostinte generale despre hardware, software, comunicatii)
o Nivel bun de cunoastere a limbii engleze – vorbit si scris
o Intelegere buna a proceselor de afaceri dintr-o firma si a modurilor in care solutiile si serviciile IT pot ajuta dezvoltarea unei afaceri

Abilitati:
o Important: leadership, gata sa isi asume rol de lider
o Abilitati de negociere si persuasiune, prezentare solutii si rezolvare de probleme
o Abilitati de luarea deciziilor, asumare riscuri, inovare;
o Abilitati de comunicare – scris si oral
o Concentrare si orientare spre rezultate, flexibilitate;
o Organizat (orientat catre o buna organizare a activitatii lui si a echipei)

BENEFICII OFERITE

o Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
o Oportunitati de avansare;
o Evaluare profesionala la 6 luni;
o Pachet salarial atractiv.

Senior Software este o companie privat¿ cu capital integral românesc ce ofer¿ servicii de dezvoltare de aplica¿ii informatice ¿i consultan¿¿ pentru managementului afacerilor. Domeniile de competen¿¿ includ dezvoltarea de aplica¿ii de tip ERP (Enterprise Resource Planinng) oferite prin intermediul solu¿iei proprietare Senior ERP, managementul proceselor de recrutare (prin aplica¿ia Sincron – Software de recrutare) ¿i oferirea de consultan¿¿ în implementare de solu¿ii de tip CRM (Customer Relationship Management) on demand.

Senior Software s-a înfiintat in 2003, evoluând în aceast¿ perioad¿ de la 2 la 60 de angaja¿i la începutul lui 2007. Cre¿terea constant¿ s-a datorat profesionalismului echipei Senior ¿i calit¿¿ii solu¿iilor oferite. Suntem o companie care crede ¿i investe¿te în oameni. Inteligen¿a, dezvoltarea personal¿ ¿i dorin¿a de inova¿ie tehnologic¿ caracterizeaz¿ un mediu de lucru dinamic, cu oportunit¿¿i de dezvoltare profesional¿.

Senior Software este Microsoft Certified Partner ¿i de¿ine certificare Microsoft pentru Senior.ERP în conformitate cu cerin¿ele Microsoft Windows 2003 Server, XML Web Services ¿i .NET Framework. În portofoliul de competen¿e tehnice Senior Software se reg¿sesc atât noile tehnologii Microsoft (Windows Communication Framework, Windows Workflow Fundation, SharePoint ¿i platforma .NET, SQL Server, XML Web Services, implementând solu¿iile în Microsoft Visual Studio 2005 ¿i Microsoft SQL 2005), cât ¿i consultan¿¿ de afaceri în vederea implementarii de solu¿ii ERP.
Printre cei ce au ales sa foloseasc¿ serviciile Senior Software se numar¿:

Best Print Service, Biochefarm, Bohemia Koh-I-Noor, Civis Grup, Classic Dome, Consumer Product Network, DianFlex, Dohler Romania, Eurocleaner, Euro Grawo, Eximod, Gazeta Sporturilor, Hofigal Export, Immergas România, Interactive Systems, Koelner România, Mediarom/Wunderbaum, Mergeani, Mim Team, Mirano Interna¿ional, Moldvin, Nepmar Auto Import Export, Office Media, Pharma Vita/Plant Univers, Regency, S&D Pharma România, Sarcomex, Sensident, Total Eurobusiness, Trans Courier Service SRL - agent exclusiv UPS Romania, Vitacare International, V-Tarus/Remedia.

Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati www.seniorsoftware.ro